Vai siltumsūkni var apvienot ar esošo apkures sistēmu?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 15.sērija

Vai arī Tu esi domājis par to, vai ir iespējams uzstādīt divas apkures sistēmas vienā? Pieņemsim, ka tev mājās jau ir gāzes vai granulu katls, bet, progresīvi domājot, gribētos arī siltumsūkni, kas, neraugoties uz citām priekšrocībām, spēs karstās vasaras dienās mājokli arī atdzesēt? Izklausās pēc lieliskas idejas!

gāzes katls un boileris
Gāzes katls un boileris pirms siltumsūkņa uzstādīšanas

Kāds ir divu apkures sistēmu ierīkošanas pamatojums?

Iemesli mājoklī ierīkot divas apkures sistēmas var būt dažādi. Kādiem tas rada drošības sajūtu par to, ja viena sistēma nestrādās, strādās otra. 

Šī brīža ekonomiskajā situācijā ne vienmēr ir skaidrs, kā varētu mainīties elektrības, gāzes, granulu un citu kurināmo cenas.

Viens ir skaidrs – siltumsūknis ir nākotnes tehnoloģija, turklāt ļoti energoefektīva. Un tomēr, ja sekojam tautas teicienam “dubults neplīst”, tad dažreiz var būt vērts ierīkot papildus vēl kādu apsildes sistēmu.

Vai ir iespējams sistēmas savienot?

Siltumsūkni ir iespējams savienot ar gāzes vai granulu katlu, protams, ņemot vērā, kādā stāvoklī ir pārējā apkures sistēma.

Praktiski tas nozīmē, ka tehniskajā telpā jeb katlumājā ir gan gāzes vai granulu katls, gan siltumsūknis, un ir īpaši izveidots mehānisms, lai pārslēgtos no vienas sistēmas uz otru.

Sazinies ar mums, ja tev ir nepieciešama palīdzība šādas sistēmas izbūvē.

Pasaulē ir pieejamas arī hibrīdsistēmas, kas ir, piemēram, gāzes katls un siltumsūknis vienā iekārtā, taču diemžēl šobrīd Latvijā tādas nevar dabūt.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: