Kādās ēkās var ierīkot siltumsūkni?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 5.sērija

Pirmais jautājums, kas noteikti ir aktuāls daudziem siltumsūkņa tehnoloģijas tīkotājiem, ir – vai to var uzstādīt manā mājoklī? Vienkāršā atbilde ir, jā, to var uzstādīt praktiski jebkurā ēkā vai būvē, bet, kā jau vienmēr ir dažas lietas, ka jāņem vērā. Noteikti vērts pievērst uzmanību, cik labi siltināta ir ēka, kādi ir siltuma zudumi, kāda apkures sistēma ēkā jau ir vai ir plānota, kā arī kam ēka ir paredzēta.

Ēkas siltinājums un siltuma zudumi

Lai arī mūsudienās ēku siltināšana ir ierasta prakse, tomēr vienmēr tas tā nav bijis. Un mēs nevaram 100% pieņemt, ka gadījumā, ja ēka ir siltināta, tai nav siltuma zudumu. Mēs savā praksē esam saskārušies ar situāciju, kad ēkas siltuma zudumi ir tik lieli, ka siltumsūknis nespēj nodrošināt telpās nepieciešamo temperatūru. Šeit, protams, vienmēr jāpievērš uzmanība, vai ir izvēlēts arī ēkas platībai atbilstošs siltumsūknis. Šādā gadījumā mums ir jāņem talkā termogrāfija, lai pārliecinātos, ka tā nav siltumsūkņa vaina, ka ēkā arvien ir auksti.

Siltumsūkņa savienojums ar apkures sistēmu

Apkures sistēma - siltās grīdas vai radiatori

Vairums cilvēku ir pamanījuši un saka, ka komplektā ar siltumsūkni vislabāk strādā siltās grīdas. Un to esam novērojuši arī mēs. Kādēļ tā? Tas ir tādēļ, ka siltajām grīdām nepieciešamā temperatūra ir daudz zemāka nekā radiatoriem. Turklāt, grīdas laukums ir daudz lielāks un akumulē daudz vairāk siltuma.

Ko darīt, ja mājā ir uzstādīti radiatori? Ja ēkā jau ir radiatori, nav vajadzības tos uzreiz pārbūvēt, noteikti no sākuma nepieciešams novērtēt to stāvokli. Ja radiatori ir labā stāvoklī, tos noteikti var izmantot kopā ar siltumsūkni un panākt nepieciešamo temperatūru.

Izņēmuma gadījumi ir vecās pašteces sistēmas, kas bieži vien ir savienotas ar vara caurulēm un pievienotas pie čuguna radiatoriem. Parasti šīs sistēmas nav piedzīvojušas regulāras apkopes, un mums nav pat nojausmas, kādā stāvoklī ir sistēmas iekšpuse, līdz ar to, lai pasargātu siltumsūkni, šādai sistēmai to neiesakām slēgt klāt.

Kādas ir klienta prasības? Kam paredzēta ēka?

Vēl viens faktors, kas ietekmēs to, vai siltumsūknis ir ēkai piemērots, būs klienta prasības un tas, kādam mērķim ēka paredzēta. Noteikti būs atšķirība, vai ēka tiek izmantota pasākumiem vai tā ir dzīvojamā māja. Mums ir risinājumi, kas ir uzstādīti un strādā lieliski arī dzīvoklī. Tāpat gala lēmumu par siltumsūkņa izvēli var ietekmēt arī tas, cik daudz cilvēku ir mājā un prasības pēc karstā ūdens.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: