DC-service-logo-05

SILTUMSŪKŅU
SERVISA CENTRS

Drošība , uzticamība un augsti kvalitātes standarti veido pamatu izcilam servisam.

Drošība , uzticamība un augsti kvalitātes standarti veido pamatu izcilam servisam.

Kādēļ jums būtu mums jāuzticas?

DC Energy ir vadošais siltumsūkņu uzstādīšanas uzņēmums Latvijā. Mēs piedāvājam komplekso risinājumu, kas ietver projektēšanu, uzstādīšanu, nodošanu ekspluatācijā, servisu un apkopi, kā arī finanšu risinājumus. Ar vairāk nekā 5 gadu darba pieredzi šajā jomā un simtiem īstenotu siltumsūkņu realizācijas projektu, DC Energy ir jūsu uzticamais partneris atjaunojamo enerģijas risinājumu uzstādīšanas jomā.

VIENMĒR BLAKUS

Iespējams, jūs apsverat domu uzstādīt siltumsūknī savā mājoklī, bet neesat drošs par siltumsūkņa darbību un siltumsūkņa ekspluatācijas laiku.

Mēs esam šeit, lai atbildētu uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem un sniegtu kvalificētus padomus un konsultācijas saistībā ar siltumsūkņu apkopēm un servisa darbiem.

Ja jums ir jebkādi jautājumi par apkures sistēmas, sadzīves ventilācijas vai saules sistēmas servisu, plānošanu, uzstādīšanu un apkopi, mūsu apmācītie DC Energy speciālisti labprāt jums palīdzēs jebkurā laikā.

Mūsu pakalpojumi

Serviss un problēmu novēršana

Ja apkures sistēmā rodas defekti vai problēma, mēs neatstāsim jūs aukstumā. Mūsu servisa dienests un kvalificēto servisa tehniķu komanda ir gatava jums palīdzēt. Mūsu klientu apkalpošanas serviss ir pieejams no pirmdienas līdz piekdienai. Apkures sezonā apkures sistēmu serviss ir pieejams arī sestdienās.

Sistēmas apkope un uzturēšana

Jūsu apkures sistēmas apkopes līgumam ir daudz priekšrocību. Tas nodrošina uzticamu un enerģiju taupošu darbību, jo apkopes laikā jūsu sistēma tiek regulāri pārbaudīta, tīrīta un noregulēta.
Turklāt, servisa speciālisti savlaicīgi atklāj iespējamo nolietojumu, pirms rodas defekti.

Sistēmas ieregulēšana un optimizācija

Vai vēlaties nodrošināt, ka jūsu apkures sistēma ir optimāli iestatīta, vai arī vēlaties veikt izmaiņas iestatījumos.
Mūsu servisa dienesta tehniķis pārbaudīs jūsu siltumsūkņa iestatījumus, apkures sistēmas parametrus vai citas apkures sistēmas kontroles parametrus un piedāvās veikt ieregulēšanas izmainas atbilstoši jūsu prasībām un vajadzībām.
Visi iestatījumi tiks pārbaudīti un optimizēti. Ja nepieciešams, pielāgoti atbilstoši jūsu vēlmēm.

DC Energy servisa dienesta tālrunis

Vai jums ir jautājumi par mūsu pakalpojumiem,vai arī vēlaties saņemt profesionālu padomu no mūsu servisa komandas?

Darba laiks

Darba dienās: plkst. 09:00 – 18:00
Sestdienās: plkst. 09:00 – 15:00

Biežāk uzdotie jautājumi

Līdzīgi kā jebkurai apkures vai dzesēšanas sistēmai, siltumsūknis gūst  nenoliedzamu labumu no regulāras profilaktiskās apkopes. Ieguldījumi siltumsūkņa uzturēšanā atmaksāsies ilgtermiņā, jo jūs pagarināsiet iekārtas kalpošanas laiku un nodrošināsiet siltumsūkņa efektīvu darbību. Piemērām, ja iztvaicētājs vai kondensators ir netīrs, var palielināties elektroenerģijas patēriņš un siltumsūkņa ekspluatācijas izmaksas. Ir pierādīts, ka regulārās siltumsūkņa apkopes uzlabo siltumsūkņa darbību un efektivitāti no 10% līdz 25%, atšķirībā no siltumsūkņem kuriem nav veiktas regulāras apkopes.

Regulāra siltumsūkņa apkope palīdz uzturēt sistēmas efektīvu darbību. Tas palīdz laicīgi novērst kompresora un citu komponentu bojājumus, kā arī aizsargās jūsu mājokli no neparedzētas apkures vai dzesēšanas sistēmas atslēgšanas. Tātad regulāras apkopes un servissa darbi samazinās negaidītus (potenciāli dārgu) remontdarbu riskus.

Siltumsūkņa apkopi ir jāveic vismaz vienu reizi gadā. Ja jūsu siltumsūknis darbojas kā vienīgā primārā apkures un dzesēšanas sistēma, rekomendējām veikt apkopes divas reizes gadā – rudenī un pavasarī.

Kā jūs saprotat, siltumsūkņa apkopes izmaksas varētu atšķirsies atkarībā no pakalpojumu sniedzēja, jūsu atrašanās vietas, jūsu sistēmas vecuma un sarežģītības, kā arī no tā, cik bieži tiek veikts pakalpojums.

Lai saprastu, vai ir vērts ieguldīt siltumsūkņa apkopēs, salīdzināsim izmaksu atšķirību  starp siltumsūkņa apkopes pakalpojuma izmaksām (preventīvs pasākums) ar siltumsūkņa remonta izmaksām (nepareizi funkcionējošu iekārtu).

Saskaņā ar DC Energy datiem  izmaksas par dzīvojamo māju siltumsūkņa remontu ir  no 347 līdz 1250 EUR, taču tās var viegli sasniegt 2500 EUR un pat vairāk. Profilaktiskā servisa apmeklējuma izmaksas ir no 80 līdz 190 EUR, atkarībā no siltumsūkņa veida un jaudas. Ir skaidrs, ka regulārās apkopes ir ne tikai gudra izvēle, bet arī ekonomiski izdevīgs un pamatots pasākums. Noslēdzot servisa un apkopes līgumu ar pakalpojuma sniedzēju, jūs varat ietaupīt savus līdzekļus un nodrošināt garantētu kvalificēta specialista apmeklējumu jums ērtā laikā.

Bez šaubām, jūs varat un jums vajadzētu uzraudzīt savu siltumsūkni .Ir jāsaprot siltumsūkņa darbības režīmi, iestatījumi un siltumsūkņa galvenie darbības principi. Jūs varat palīdzēt uzturēt  efektīvu siltumsūkņa darbību, veicot ikdienas vai iknedēļas vizuālo apskati. Tomēr realitāte ir tāda, ka siltumsūkņu profilaktiskā apkope noteikti NAV IKDIENAS darbs. Ja neesat pienācīgi apmācīts, kvalificēts un pieredzējis, elektrības, hidraulikas un aukstumaģentu jomās, darbība ar siltumsūknu apkopi vai remontu ir ārkārtīgi bīstama. Kā rāda pieredze, Jūs varat nodarīt savai sistēmai daudz vairāk slikta nekā laba. Lai jūsu iekārta kalpotu ilgi un bez tehniskām problēmām, regulārās apkopes un servisa darbus labāk uzticēt profesionāļem.

Sistēmas uzstādīšanu, apkopes, servisu un citas darbības ar siltumsūkni ir jāveic pilnvarotam un vairākās (darba drošībā, elektrodrošībā ,darbā ar aukstuma aģentiem un citās) jomās sertificētam uzņēmumam.

Lietošanas instrukcijas un cita noderīga informācija ir pieejama oficiālajā Daikin produktu mājas lapā www.daikin.lv. Vai saņemiet to, aizpildot pieteikumu https://dcenergy.lv/servisa-pieteikums/ 

Siltumsūkņa kalpošanas laiks parasti ir no 15 līdz 20 gadiem, atkarībā no tā, cik labi tas tiek uzturēts. Siltumsūkņa apkope ir vissvarīgākais faktors, kas nosaka tā kalpošanas laiku.

Kondensātora spole: kompresora izplūdes pusē gāzveidīgs freons, kas ir karsts un ir pakļauts kompresora spiedienam, iet caur otro siltummaini, kuru sauc par kondensātoru. Šis siltummainis ļauj aukstumaģentam atdot uzkrāto siltumu mājas apkures sistēmā. Tā rezultātā aukstumaģents pēc tam no gāzes pārvēršas šķidrā stāvoklī. Siltumu, kas nonāk mājā, var izmantot mājas apsildei vai karstā ūdens sagatavošanai. Kā arī šo siltumu var uzkrāt akumulācijas tvertnēs.

Iztvaicētāja spole: siltumsūknis uzņem siltumu vai aukstumu no gaisa, ūdens vai zemes un pārveido to par ēkas apsildes vai dzesēšanas, karstā ūdens sagatavošanas centru. Siltuma avoti var būt apkārtējais gaiss, izplūdes gaiss, pazemes siltums, gruntsūdeņi un ūdens. Enerģija no šiem avotiem ir bezgalīga, kas nozīmē ka tā ir atjaunojamā enerģija.

Šī enerģija veido aptuveni 80% no nepieciešamās enerģijas ēkas apkures vai dzesēšanas vajadzībām.

Siltumsūknis uztver zemo siltuma potenciālu no zemes, gaisa vai ūdens. Pēc tam šo siltumu absorbē siltummainis, kas pazīstams kā iztvaikotāijs, lai siltumsūkņa aukstumaģentu pārvērstu atpakaļ gāzē.

Aukstumaģents: tas ir atbildīgs par sistēmā plūstošā siltuma absorbciju un atbrīvošanu.

Kompresors: tā uzdevums ir saspiest aukstumaģentu.

Divvirzienu vārsts: tas ļauj pārslēgties starp sildīšanu un dzesēšanu, mainot aukstumaģenta plūsmu un virzienu.

Izplešanās vārsts: tas regulē aukstumaģenta plūsmu, lai varētu kontrolēt spiedienu un temperatūru.

Siltumsūkņiem ir sintētiski un dabiski aukstumaģenti. Sintētiskajiem aukstumaģentiem parasti ir augsts siltumnīcefekta gāzu potenciāls, tāpēc tie ir kaitīgi klimatam. Pašlaik kā standartu izmanto fluorētus ogļūdeņražus, piemēram, HFC un PFC. Šie aukstumaģenti tiek izmantoti lielākajā daļā siltumsūkņu, un tos parasti izmanto arī ēku un transportlīdzekļu gaisa kondicionēšanas sistēmās, dēvējot tās par R134a.

Nākotnē izmantoto dabisko aukstumaģentu (piemēram, propāna (R290), amonjaka vai CO īpatsvars2) palielināsies. Tā mērķis ir samazināt bīstamību, ko rada potenciāli klimatam kaitīgi fluorēti aukstumaģenti. Jo īpaši R290, kas tiek uzskatīts par dzīvotspējīgu alternatīvu siltumsūkņu aukstumaģentiem. Šim aukstumaģentam ir ļoti zems globālās sasilšanas potenciāls (GSP) , tā izmaksas ir zemas un ir ļoti zems siltumnīcefekta gāzu potenciāls.

Siltumsūkņu efektivitāte ir galvenais faktors, kas garantē, ka sistēma ir rentabla un ilgtspējīga. To nosaka ar veiktspējas koeficientu (CoP), kas aprēķina attiecību starp enerģijas ražošanu un patēriņu. Tādējādi siltumsūkņa efektivitāte nozīmē, ka sistēma saražos vairāk enerģijas nekā patērē, tādējādi samazinot ekspluatācijas izmaksas.

Siltumsūkņu remonts ir atkarīgs  no bojājumu sarežģītības, tipa, objekta atrašanas vietas. Pieredze rāda, ka  rezerves daļu pasūtīšana un piegāde ilgst no 1 līdz 2 nedēļām, atkarībā no detaļas. Siltumsūkņa apkope parasti aizņem no 2 līdz 3 stundām. Tātad regulāras apkopes samazinās negaidītus (potenciāli laikaietilpīgu) remontdarbu riskus.

Darba laiks

Darba dienās: plkst. 09:00 – 18:00
Sestdienās: plkst. 09:00 – 15:00