Vai siltumsūknis darbojas ar radiatoriem?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 11.sērija

Interneta dzīlēs klīst baumas, ka siltumsūknis strādā tikai ar siltajām grīdām. Un patiešām siltumsūknis kombinācijā ar siltajām grīdām strādā lieliski, bet vai tiešām radiatorus tam slēgt klāt nevar? Noteikti var, taču jāpievērš uzmanība siltumsūkņa piemeklēšanai, nepieciešamajam aprīkojumam un citām niansēm.

Kādēļ cilvēki uzskata, ka siltumsūknis ar radiatoriem nestrādā?

Iemesli, kādēļ siltumsūknis ar radiatoriem īsti labi nestrādā var būt dažādi. Viens no tiem – neatbilstošs vai pārāk zemas jaudas siltumsūknis, kas vienkārši nespēj piesildīt ēku. 

Otrs, varētu būt pārāk mazi radiatori – jāņem vērā, ka siltumsūknis uz apkures sistēmu padod zemākas temperatūras, nekā malkas vai gāze apkure, tas nozīmē, ka sildķermeņiem ir jābūt pietiekami lieliem, lai šo siltumu akumulētu un atdotu telpai.

Treškārt, to jau esam pieminējuši jautājumā par ēkām, kur uzstādīt siltumsūkni, pati apkures sistēma var būt novecojusi un jāmaina.

Mēs noteikti iesakām vērsties pie speciālistiem, kas var apsekot jūsu esošo apkures sistēmu, noteikt, kādas ir nepieciešamās jaudas un modelis.

Apsildes sistēma ar siltmsūkni, boileri un akumulācijas tvertni

Kā vēl siltumsūknis var iedarboties uz radiatoriem?

Pirms kāda laika apskatījām tematu – kas ir siltumsūkņa atkausēšana jeb defrosts? Tas ir viens no procesiem, kas var ietekmēt mūsu sajūtu atrodoties telpā, kas tiek apsildīta ar radiatoriem. Attiecīgi, defrosta procesa laikā siltums no apsildes sistēmas tiek aizvadīts atpakaļ uz siltumsūkņa ārdaļu, lai to atkausētu. Tādēļ var likties, ka radiatori tajā brīdī kļuvuši vēsāki. Lai no šādas problēmas izvairītos, mēs saviem klientiem iesakām ierīkot atsevišķu buffertanku jeb akumulācijas tvertni, kura šo siltuma zudumu izlīdzinās.

Vēl, atšķirībā no gāzes apkures un citiem veidiem, kur tiek izmantots kurināmais, siltumsūknis lielākoties uztur vienu temperatūru sistēmā (izņemot defrosta laikā), taču kurināmā gadījumā, tā visu laiku svārstās – notiek piekurināšana un tad atdzišana. Un tas vairāk atstāj iespaidu uz mūsu pašu sajūtām. Mums šķiet, ka radiatoriem vienmēr jābūt karstiem, vienkārši tādēļ, ka tā esam pieraduši, taču, ja telpā ir pietiekami silts, radiatoriem vienmēr nav jābūt daudz siltākiem.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: