Kas darbina siltumsūkni?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 2.sērija

Viens no pirmajiem jautājumiem, saskaroties ar siltumsūkņu tehnoloģiju, ir, kas tad to siltumsūkni darbina. Iepriekšējā video skaidrojām, kas ir siltumsūknis. Šajā video cenšamies izskaidrot, kā tad siltumsūknis darbojas un vai tas ir uzskatāms par elektrisko apkuri.

Kā raudzīties uz COP jeb lietderības koeficientu?

Sāksim ar to, ka laikam visi ir redzējuši katalogos vai kaut kur dzirdējuši, ka ir tāds parametrs COP, kas būtībā ir lietderības keficients.

Un bieži vien pie mums atnāk klienti un jautā, kā uz to skatīties, ka COP ir 5, 6, 7, kā nu kurš ražotājs ir noteicis.

Jāsaka atklāti, ka visi šie dati, kuri ir ierakstīti katalogos, ir fiksēti pie laboratoriskiem apstākļiem, noteiktas āra temperatūras 7°C un 35°C izejošās temperatūras.

Faktiski COP parāda, ka patērējot vienu kW elektroenerģijas mēs varam iegūt 3, 4 vai 5 kW siltuma jaudas. Attiecīgi, tiek patērēta elektroenerģija, bet siltuma jauda tiek iegūta no gaisā esošā siltuma.

Šeit arī būs atbilde, ja iztērējot 1 kW elektroenerģijas, jūs dabūsiet no 3-6 kW siltuma jaudas, mēs nevaram uzskatīt, ka siltumsūknis ir elektriskā apkure.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: