Kāda ir pareizākā siltumsūkņa uzstādīšanas vieta?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 9.sērija

Ir daudz un dažādi faktori, kas jāņem vērā, domājot par to, kur uzstādīt siltumsūkni. Šos faktorus varētu sadalīt divās lielās grupās – tehniskie un pašu ērtības faktori.

Kur uzstādīt siltumsūkni pašu ērtības labad?

Domājot par to, kur likt siltumsūkni pašu ērtībai, sākumā šķiet, ka ir vairāk aspektu, kur nevajadzētu likt siltumsūkni. Piemēram, to neiesaka likt pie guļamistabas sienas, jo tomēr tajā griežas ventilators un šī skaņa var būt traucējoša. Nevajadzētu likt siltumsūkni tieši pie lieveņa, jo ziemā zem tā var izveidoties apledojums, uz kura var paslīdēt.

Ir arī estētiskais aspekts – siltumsūknis ir jāliek tur, kur tas netraucēs skatam uz ārpusi pa logu vai mājas koptēlam, piemēram, pie terases, kur vasarā ciemos atnāks draugi. Lai arī ir iespējams piemeklēt modeli, kas arī vizuāli ir pat ļoti estētisks.

Siltumsūknis pie mājas sienas uz paaugstinājuma

Tehniskie aspekti

Savukārt, ir noteiktas lietas, kas jāievēro arī no tehniskā aspekta. Siltumsūkņa ārdaļas attālums no iekšdaļas, lai freona kontūrs nav pārāk liels. Jāņem vērā, no kurienes pūš valdošie vēji, kā arī no kuras puses spīd Saule. Šādas tehniskās nianses ir aprakstītas siltumsūkņa instrukcijā, kā arī iespējas, kā pasargāt siltumsūkni no laikapstākļu ietekmes.

Tomēr vislabāk, ja, pirms siltumsūkņa uzstādīšanas,varat kopā ar montāžas speciālistu apskatīt ieplānoto vietu un izvērtēt visus plusus un mīnusus.

Siltumsūkņa izmērs

Iegādājoties siltumsūkni, noteikti nepieciešams pievērst uzmanību arī tā izmēriem. Mūsu pieredzē ir gadījumi, kad, atbraucot uz montāžu, secinām, ka siltumsūkņa iekšējo daļu nav iespējams ienest pa durvīm.

Vai arī, uzstādot siltumsūkni zem loga, nākas secināt, ka tas ir pārāk augsts un aizsedz skatu pa logu, jo īpašnieks nav ierēķinājis paaugstinājumu, uz kura stāv siltumsūknis, lai ziemā to neaizsegtu sniegs.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: