Cik maksā siltumsūknis?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 17.sērija

Vai tu arī gribi zināt, cik maksā siltumsūknis? Jā, protams, mums ir zināmas iekšējo iekārtu, ārējo iekārtu cenas, bet precīzu cenu, kas paredzēta tieši tev, mēs varam pateikt tikai pēc pilnas ainas noskaidrošanas. Bet lasi tālāk, mēs pastāstīsim, kā siltumsūkņa aptuveno cenu vari noteikt arī paša spēkiem.

Ko nepieciešams zināt, lai pateiktu, cik maksās siltumsūknis?

Minimālā infromācija, kas nepieciešama, lai saprastu, cik maksās siltumsūknis, ir ēkas platība, veids, siltinājums un apkures sistēma (siltās grīdas, radiatori vai cita). Izejot no šiem datiem iespējams aprēķināt, cik lielas jaudas siltumsūknis nepieciešams.

Kā aprēķināt siltumsūkņa cenu?

Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta mājaslapā ir redzama aktuālā statistika par siltumsūkņu uzstādītājiem un cita informācija par dabai draudzīgu enerģiju. Tur arī ir redzams, kādas ir iekārtas vidējās izmaksas EUR uz 1 kW katram pārdevējam vai uzstādītājam. Ja tu jau zini, cik liela siltumsūkņa jauda nepieciešama tavai mājai, vari droši, balstoties uz šiem datiem aprēķināt aptuveno siltumsūkņa cenu.

Desmit populārākie siltumsūkņu uzstādītāji / piegādātāji. Ekrānšāviņš no www.ekii.lv (18.04.2023.)

Kas vēl jāņem vērā aprēķinā?

Ja uzticēsi aprēķinu veikšanu mums, mēs noteikti tajā iekļausim arī tādas pozīcijas, kā piegādi, uzstādīšanu un citas nepieciešamās komponentes, kas vajadzīgas, lai siltumsūkni uzstādītu, piemēram, caurules, savienojumus, cirkulācijas sūkņus u.c. Tā kā piedāvājuma saņemšana neuzliek nekādas finansiālas saistības, tad noteikti iesakām izmantot šo iespēju, lai iegūtu pēc iespējas pilnīgāku ainu.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: