Cik lielās ēkās var ierīkot siltumsūkni?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 13.sērija

Siltumsūkņi uz ēkas jumta
Siltumsūkņi uz ēkas jumta

Latvijā līdz pat šai dienai lielas jaudas siltumsūkņi nav bijuši pārāk izplatīti, tādēļ radies priekšstats, ka siltumsūkņi spējīgi apsildīt tikai nelielas ēkas, un lielākas mājas tiem būs problēma. Taču tādējādi tiek piemirsts par lielas jaudas siltumsūkņiem, siltumsūkņu fermām un industriāliem risinājumiem, ar kuriem var apsildīt vai atdzesēt veselas noliktavas vai pat lielveikalus. 

Protams, šādi industriāla tipa siltumsūkņi noteikti var izskatīties robustāk, industriālāk par tiem, ko nu jau esam pieraduši redzēt privātmājās.

Kā padarīt siltumsūkņa tehnoloģiju pavisam zaļu?

Lielā mērā varam teikt, ka elektroenerģija jau pati par sevi ir atjaunojams resurss, tādēļ arī siltumsūkņu radītais siltums būtībā ir atjaunojams. Tomēr, mēs ne vienmēr zinām, kur un kā ir saražota elektroenerģija, kas tiek mums piegādāta. Tādēļ mēs strādājam ar risinājumiem, kas veidoti no Saules parka un siltumsūkņu fermām. No Saules enerģijas tiek iegūta elektroenerģija, kas, savukārt, darbina siltumsūkņus, kas apsilda vai dzesē lielas platības.

Tādējādi var teikt, ka sistēma darbojas neatkarīgi no tīkla vai citiem resursiem. Šādus risinājumus mēs šobrīd piedāvājam pašvaldībām un lieliem ražošanas uzņēmumiem, un ne tikai.

Tomēr arī katrai privātpersonai mājās iespējams uzstādīt šāda risinājuma miniversiju ar saviem Saules paneļiem uz jumta un apkures sistēmu, kas darbojas ar siltumsūkni.

Jebkurā no šiem gadījumiem, droši vari sazināties ar mums, un mēs palīdzēsim izstrādāt nepieciešamo risinājumu!

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: