Cik ilgi kalpo siltumsūknis?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 14.sērija

Daikin jaunākās paaudzes siltumsūkņi

Šķiet, ka ikviens vēlas uzzināt atbildi uz šo jautājumu – cik ilgi kalpo siltumsūknis? Diemžēl vai par laimi tā pilnīgi precīzi neviens uz šo jautājumu nevar atbildēt, jo siltumsūknis ir samērā jauna tehnoloģija.

Mūsu pašu un ārvalstu pieredze ar siltumsūkņiem

Mūsu pieredze šeit Latvijā ilgst vien 10-12 gadu, un mēs zinām, ka šo laika periodu siltumsūkņi strādā. Laiks rādīs, kā būs tālāk. Ārvalstu kolēģi, kur siltumsūkņus izmanto jau ilgāku laiku, saka, ka siltumsūknis kalpo 20, 25 un pat 30 gadus.

Mūsu pārliecība ir, ka siltumsūkni pareizi lietojot – veicot regulāras apkopes, izmantojot pareizi piemeklētu siltumsūkni telpām un pareizi to ekspluatējot, siltumsūknis patiešām var kalpot 25 un vairāk gadus.

Protams, ir atsevišķas komponentas, piemēram, ventilatora gultnis vai kompresors, kas šajā periodā noteikti būs jāmaina vai jāremontē, tomēr tas būs daudzreiz izdevīgāk, nekā iegādāties jaunu siltumsūkni.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: