Vai siltumsūkni var vadīt attālināti?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 16.sērija

Mūsdienās, pieaugot interneta pieejamībai un tehnoloģiskajai attīstībai, daudz lietas cilvēki veic attālināti no savām viedierīcēm. Vēl pavisam nesenā pagātnē temperatūras regulēšana mājās ar telefona palīdzību šķita kā zinātniskā fantastika, taču jau šodien vairums siltumsūkņu ražotāju paredz šādu funkciju arī savā ierīcē. Lasi tālāk un uzzini, kas nepieciešams šādas funkcijas uzstādīšanai, ko iespējams mainīt un redzēt, kā arī dalīsimies pārdomās, vai tas tiešām ir nepieciešams.

Ieskats Onecta aplikācijā
Ieskats Daikin Onecta aplikācijā

Kas nepieciešams, lai varētu siltumsūkni pārvaldīt attālināti?

Atkarībā no ražotāja, attālinātā vadība var būt vai nebūt siltumsūkņa bāzes komplektācijā, tādēļ noteikti noskaidro iepriekš, vai tavam izvēlētajam modelim šāda iespēja ir, to noteikti tev varēs pastāstīt pārdevējs vai siltumsūkņa uzstādītājs.

Siltumsūknim būs nepieciešams interneta pieslēgums. Ja mājās pieejams bezvadu internets, tad noteikti, izmantojot siltumsūkņa interfeisu, ir iespējams pievienot to tīklam.

Vēl viena lieta, kas būs nepieciešama, ir siltumsūknim pielāgota mobilā aplikācija. Daikin gadījumā, vari to atrast gan Android, gan iPhone ierīcēn.

Kādas iespējas piedāvā attālinātā vadība?

Pirmā un svarīgākā attālinātās vadības funkcija ir visu procesu pārvaldība. Ir iespējams apskatīties, kāda temperatūra tiek uzturēta telpās un kas notiek ar karsto ūdeni.

Ir iespējams pārslēgties no apsildes uz dzesēšanas režīmu, pieregulēt temperatūru gan tūlīt, gan izveidot automātiskus temperatūras grafikus, kas, piemēram, taupīs enerģiju, kad neesat mājās.

Vienlaikus ir iespējams monitorēt arī elektroenerģijas patēriņu, saprast, kuras darbības tērē vairāk.

Protams, šīs funkcijas atšķiras no ražotāja uz ražotāju un katra aplikācija būs mazliet citāda.

Vai tev ir nepieciešama attālinātā vadība?

Tāpat kā jebkura cita siltumsūkņa papildu funkcija palielina kopējās projekta izmaksas, arī attālinātā vadība, ja nav iekļauta pamataprīkojumā, palielinās kopsummu. Tādēļ mēs iesakām patiešām padomāt, vai to izmantosi.

Ja esi cilvēks, kurš nelabprāt lieto dažādas mobilās aplikācijas un tev nav vajadzības visu laiku turēt roku uz pulsa, tad ļoti iespējams, ka tā nav nepieciešama.

Tāpat pieredze rāda, ka siltumsūkni nav nepieciešams visu laiku pieregulēt un mainīt uzstādījumus. Protams, paiet kāds laiciņš, līdz tas tiek pilnībā pielāgots dzīves ritmam, taču visus uzstādījumus ir iespējams mainīt arī kontrolpanelī uz paša siltumsūkņa.

Un tomēr, ja tev ir neparedzams dzīves ritms, esi dinamisks, vēlies zināt, kas notiek, arī neatrodoties mājās, šī noteikti ir funkcija, par ko padomāt.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: