Līdz kādai āra temperatūrai darbojas siltumsūknis?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 12.sērija

Sabiedrībā valda uzskats, ka siltumsūknis nespēj darboties ekstremās temperatūrās, it sevišķi pie vairāk kā 10 grādiem zem nulles. Taču ražotāji un zinātne saka ko citu. Kā tad tur īsti ir – līdz cik grādiem siltumsūknis darbojas, kas jāņem vērā un kā rīkoties, ja nu tomēr šķiet, ka siltumsūknis nestrādā, kā vajag.

Līdz cik grādiem var darboties siltumsūknis?

Būtībā var teikt, ka siltumsūknis ir spējīgs darboties jebkādā āra temperatūrā, bet jautājums, cik efektīvi. Pieredze rāda, ka patiešām siltumsūkņa efektivitāte sāk samazināties apmēram pie -10°C. Taču siltumsūkņu ražotāji to jau ir paredzējuši, un tehnoloģiski atrisinājuši.

Viens no veidiem, kā ražotāji risina to, ka siltumsūkņa efektivitāte pie lieliem mīnusiem ir zemāka, ir pievienots backup heaterī jeb elektriskais tens, kas darbojas ar elektrību un palīdz siltumsūknim uzsildīt ēku.

Otra versija ir iebūvēts lielāks siltummainis ārdaļā, kas nodrošina lielāku virsmu, ar kuru strādāt, tādējādi atļaujot siltumsūknim saglabāt augstāku efektivitāti pat zemākās temperatūrās.

Ņemot vērā augstāk minēto, jāsaka, ka Ziemeļu reģioniem (arī Latvijai) paredzētie siltumsūkņi spēj bez problēmām darboties arī līdz -25°C un pat 28°C vai 30°C atkarībā no modeļa.

Siltumsūknis sniegotā dienā

Kā rīkoties un kas var būt par iemeslu, ka siltumsūknis nestrādā, kā nepieciešams?

Ko darīt, ja termometrs rāda 12° zem nulles un šķiet, ka mājās kļuvis diezgan drēgns. Parasti šādos gadījumos var sazināties ar mūsu servisa komandu.

Mūsu pieredze rāda, ka diezgan bieži par iemeslu šai situācijai ir nepareizi ieprogrammēts siltumsūknis. Siltumsūkņa iestatījumos ir parametri, kas liek siltumsūknim attiecīgi rīkoties, atkarībā no apstākļiem. Viens no šādiem apstākļiem ir āra gaisa temperatūra. Mēdz gadīties tā, ka siltumsūknis uz apkures sistēmu padod nepietiekami daudz siltuma, lai nodrošinātu vajadzīgo temperatūru. Attiecīgi, mūsu speciālisti vai nu pārprogrammēs līkni, lai siltumsūknis strādātu pareizi, vai pārslēgs to manuālā režīmā, lai jūs pats varētu pielāgot temperatūru.

Tomēr ir gadījumi, kad ir izmēģināts jau pilnīgi viss – siltumsūknis strādā, padod pietiekami augstu temperatūru uz apkures sistēmu, taču joprojām mājoklī ir auksti, un tam var būt vairāki iemesli – nepietiekams ēkas siltinājums, neatbilstoši sildķermeņi (piemēram, pārāk mazi radiatori) vai neatbilstoši piemeklēts siltumsūknis.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: