Kāds ir siltumsūkņa defrosts jeb atkausēšana?

DC Energy sesijas "Par un ap siltumsūkņiem" - 7.sērija

Šozriem, pateicoties iespaidīgam sniega daudzumam, mitrajam gaisam, vējam un aukstumam, daudzi siltumsūkņu īpašnieki parādījušies ar parādību, ka zem siltumsūkņa ir parādījusies diezgan bieza ledus kārta vai pat pamanījuši, ka siltumsūknis it kā dūmo. Tā ir gadījies arī mūsu klientiem, tādēļ vēlamies šo parādību jums izskaidrot.

Kāpēc siltumsūknis apsalst?

Viena no komponentēm siltumsūkņa āra blokā ir siltummainis jeb tautā saukts – radiators. Kad siltumsūknis darbojas apsildes režīmā, siltummaiņa temperatūra ir apmēram -2 līdz -15 grādi pēc Celsija. Tas nozīmē, ka gaisā esošais mitrums, saskaroties ar auksto elementu, sasalst un veido sarmu. Jo mitrums lielāks, jo biezāks šis apsaluma slānis.

Alumīnija pārsegs siltumsūkņa ārdaļai

Kāpēc no siltumsūkņa tek ūdens?

Tā kā siltuma pārnese no apsaluša siltummaiņa ir apgrūtināta, tad siltumsūkņa ražotājs ir parūpējies, lai to būtu iespējams atkausēt. Tādēļ siltumsūknī ir ierīkota defrosta funkcija, kad ēkā esošais siltums tiek pārnests atpakaļ uz siltummaini, lai to atkausētu. Ledum kūstot, rodas ūdens, kas tiek izvadīts no siltumsūkņa laukā. Atkarībā no siltumsūkņa modeļa un komplektācijas, tam vai nu ir vai nav speciāls novadīšanas mehānisms.

Daži lietotāji pamanījuši, ka siltumsūknis šajā laikā it kā dūmo, bet tas nav nekas cits kā tvaiks, kas rodas siltummainim strauji uzsilstot.

Kā pasargāt sevi un savu siltumsūkni?

Zinot to, ka ziemā zem siltumsūkņa un ap to var veidoties ledus slānis, mēs rekomendējam siltumsūkni neizvietot mājas priekšā, uz lieveņa vai vietā, kur vēlēsieties bieži staigāt tam garām. Mums ir arī risinājumi, drenāžas sistēmas ūdens novadīšanai zemē vai notekā. Noteikti jautājiet par piemērotāko risinājumu, pirms siltumsūkņa uzstādīšanas.

Lai aizsargātu iekārtu no vēja, sniega un citiem laikapstākļiem, vairāki ražotāji un arī mēs iesakām pasūtīt speciālus siltumsūkņu pārsegus. Taču risinājumu, kas pasargā siltumsūkni no laikapstākļu ietekmes, var veidot arī paša spēkiem, paturot prātā, ka siltumsūknim ir ļoti svarīga gaisa apmaiņa, un to bloķēt nedrīkst.

Arī turpmāk centīsimies jūs izglītot par siltumsūkņu tehnoloģijām un atbildēt uz interesējošiem jautājumiem. Noteikti nekautrējieties sazināties ar mums, ja jums ir nepieciešama palīdzība pareizā risinājuma izvēlē vai ir radušies jautājumi par siltumsūkņu tehnoloģiju.

Uzzini par jaunākajām akcijām un lasi jaunākās ziņas: