10 padomi, kā uzlabot gaiss-ūdens siltumsūkņa efektivitāti

Ir pierādīts, ka 80% no ēkas patērētās enerģijas ir saistīti ar apkuri un dzesēšanu. Tas nozīmē, ka, uzlabojot siltumsūkņu efektivitāti, tiks panākts būtisks enerģijas ietaupījums. Šajā procesā galvenā loma būs šādām darbībām:

Samaziniet enerģijas izmaksas, automatizējot ēkas apkures sistēmu. Uzstādiet speciālus siltumsūkņa telpu termostatus.

Uzlabojet siltumsūkņa elektroenerģijas izmaksas, izvēloties lētāku elektroenerģijas piegādātāju vai nodrošiniet siltumsūkni ar savu saražoto elektroenerģiju, uzstādot PV saules sistēmu.

Pasargāiet siltumsūkņa āra daļu no spēcīga vēja un sānu snigšanas. Spēcīgs vējš ( ≥ 18km/h), mitrums un sniegs samazina iekārtas veiktspēju un var izraisīt iekārtas darbības traucējumus un biežākus atkausēšanas ciklus. Vietās, kur siltumsūkņa āra daļa ir pakļauta vēja un sniega iedarbībai, ir ieteicams uzstādīt sniega pārsegu ar vēja deflektoru.

Apkures sistēmā izmantojiet zemo temperatūru sildķermeņus - siltās grīdas, zemo temperatūru radiatorus, fenkoilus u.c

Izmantojet visas siltumsūkņa funkcijas un potenciālu gan apkurei, gan dzesēšanai ar pareiziem sistēmas iestatījumiem (ja tas ir paredzēts).

Precīzi un pareizi izvelēties siltumsūkņa jaudu. Nepareizi izvēlēta siltumsūkņa jauda palielinās elektroenerģijas patēriņu.

Ņemiet vērā siltumnesēja temperatūru, kas tiek padots uz apkures sistēmu. Tikai 1 grāds ievērojami ietekmē siltumsūkņa efektivitāti un elektroenerģijas patēriņu.

Regulāri veiciet siltumsūkņa apkopes. Ir pierādīts, ka regulārās siltumsūkņa apkopes uzlabo siltumsūkņa darbību un efektivitāti no 10% līdz 25%, salīdzinot ar siltumsūkņem, kuriem nav veiktas regulārās apkopes.

Pareizi izvelieties siltā ūdens sadales ierīces. Aeratori un termostata jaucējkrāni samazinās siltā ūdens patēriņu.

Parūpējeties par ēkas siltuma izolāciju. Ēkas siltuma izolācijai ir galvenā loma siltumsūkņa veiktspējā un efiktivitātē. Jo labāk ir siltināta ēka, jo mazāks ir pieprasījums pēc situma enerģijas.